Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 25 чоловік

Стратегія розвитку

Дата: 30 січня 2024 о 20:02, Оновлено 30 січня 2024 о 20:04

УХВАЛЕНО                                                        ЗАТВЕРЖУЮ:

 протокол засідання                                             Начальник відділу освіти                  

 педагогічної  ради №1                                        Летичівської селищної ради

 від 28.01.2021                                                      МИХАЙЛО  Маринюк ___________

                                                                                   

                                                                                УПРОВАДЖЕНО

                                                                                наказ по гімназії №23

                                                                                від 29.01.2021

                                                                               Директор:             Н.П.Голуб

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Вербецької  гімназії  Летичівської селищної ради  Хмельницької області

на 2021-2026 роки.

РОЗДІЛ I. Загальні положення

1.1.Обгрунтування необхідності створення Стратегії розвитку.

Стратегія розвитку  Вербецької гімназії Летичівської селищної  ради    Хмельницьцої області    спрямована    на  реалізацію Конституції України, Національної доктрини  розвитку  освіти,  Концепції національного виховання, освітнього              напрямку    Державної програми „Освіта. Україна ХХІ століття” і розроблена на основі Законів України „Про освіту”, „Про повну  загальну середню освіту”.     Концепція    враховує        потреби      сучасного українського суспільства, умови  його   інтеграції       в європейське світове співтовариство, соціальне замовлення в період оновлення.

    Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного

розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями культури та держави.

   Для досягнення нових цілей освіти гімназія обрала для себе стратегічну ідею – розвиток соціальної компетентності здобувачів освіти, яка є основою універсальної, здатної до динамічного розвитку особистості. Для формування навичок соціальної компетентності необхідно створити умови для розвитку основних трьох складових соціальної компетентності:

  • інтелектуальної компетентності (уміння та навички, які формуються в учнів у процесі предметного розуміння, спонукають до появи високого рівня

«особистісного знання» й використовуються для розв’язання нестандартних ситуацій);

  • ситуативного самовизначення (уміння робити відповідальний вибір на підставі особистих якостей, здібностей та задатків);
  • культури співвіднесення (системи діалогічного сприйняття ціннісних позицій, коли учень у змозі виділити та сформувати особисту ціннісну позицію та співвіднести її з позиціями інших і знайти оптимальне рішення).

Педагог повинен вступити в особливі взаємовідносини з учнем, які засновані на розумінні його головних інтересів і рівня розвитку.

Місія гімназії:  становлення творчої особистості, яка володіє навичками та компетентностями, що затребувані в кожній сфері інтелектуальної діяльності, яка готова навчатися протягом усього життя, вибирати й оновлювати професійний шлях самостійно.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої

 

цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними Державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.

   Державні стандарти початкової освіти, базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на перехід від декламування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює, тощо).

Підготовка Стратегії розвитку Вербецької гімназії зумовлена якісним оновленням змісту освіти, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства, Концепції «Нова українська школа».

Ключовими компонентами Концепції є:

  1. Новий зміст освіти, заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей.
  2. Педагогіка,  що  грунтується  на   партнерстві  між   учнем,  учителем   і

батьками.

  1. Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.

4.Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.

  1. Наскрізний процес виховання, який формує цінності.
  2. Нова структура школи, яка дозволяв добре засвоїти новий зміст і набути  компетентності для життя.
  3. Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію.
  4. Рівний доступ до освіти, впровадження інклюзивного навчання.

8.Врахування вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти, вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини

 
    1. Сучасний стан розвитку закладу

 Педагогічний процес в закладі - цілеспрямована взаємодія дорослих і дітей - виступає джерелом розвитку й задоволення вищих потреб дитини, умовою й можливої реалізації, навчальним середовищем, у якому індивід самостверджується  і самореалізується.

Комплекс забезпечений необхідними кадрами, які здатні виконувати завдання, окреслені Законами України «Про повну  загальну середню освіту», «Про освіту», новими Державними стандартами початкової загальної освіти та  базової повної загальної середньої освіти.

 Структура гімназії:

  • початкова школа
  • основна школа

3 метою збереження контингенту учнів педагоги здійснюють постійний контроль за відвідуванням школярами навчальних занять; проводять  індивідуальну роботу з учнями та батьками.

Пріоритетним в роботі педагогічного колективу  є забезпечення умов для розвитку здібностей, нахилів, обдарувань учнів, їх творчої самореалізації, самовизначення через особистісно зорієнтовану систему навчання та виховання; підвищення якості та результативності освітнього процесу шляхом впровадження нових видів роботи, участь у  різноманітних проектах.  Так у 2012 році було успішно реалізовано мікропроєкт «Енергозберігаючі заходи шляхом проведення капітального ремонту ( заміна вікон та дверей на металопластикові) Вербецької ЗОШ І- ІІ ст.» у співпраці з проєктом європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований  на громаду». У всьому будинку закладу проведено ремонт, замінено вікна та двері, освітлення та частково замінено обладнання в їдальні і меблі в окремих навчальних кімнатах.  

 У 2019 році було сплановано та успішно реалізовано учнівський соціальний проєкт зі сталого розвитку «Учням Вербецької школи – якісну питну воду» (у межах освітнього проекту «Збудуй своє майбутнє: діти та підлітки запроваджують сталий розвиток в Україні», що виконує БО «Вчителі за демократію та партнерство» спільно з німецькими фондами та їх фінансової підтримки). На території школи викопано свердловину.

Велика увага приділяється соціальному захисту школярів,  зокрема,  дітей, що перебувають під опікою, учнів із малозабезпечених сімей, учнів, які потрапили у складні життєві ситуації.

У гімназії гарячим харчуванням забезпечені учні 1- 4 класів та діти пільгових категорій, переселенці із зони АТО та діти, батьки яких перебувають в цій зоні.

 

Вчителями щорічно  аналізується  подальше навчання учнів 9-х класів.

Забезпечення базової  загальної середньої освіти відображається в річному плані гімназії, наказах з основної діяльності. Питання руху учнів, працевлаштування випускників, відвідування розглядаються на нарадах , засіданнях педагогічної ради.

Навчальний план гімназії та освітня програма складені відповідно до Типових навчальних планів, рекомендованих МОН України.

Повноцінність загальної середньої освіти в початковій та  основній  школі забезпечувалась реалізацією як інваріантної, так і варіативної частин навчального плану. У варіативній частині передбачені додаткові години на предмети інваріантної складової, предмети та курси за вибором.

Навчання учнів в гімназії відбувається за 5-денним робочим тижнем.

Питання реалізації основних вимог Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про освіту» розглядається  на засіданнях педагогічних рад, на нарадах.

У навчальному закладі здійснюється  системний контроль щодо створення кращих умов для навчання та виховання учнів, диференціації освітнього процесу, розвитку індивідуальних здібностей школярів. У  гімназії ведеться моніторинг якості надання освітніх послуг у  початковій, середній  школі, створено банк даних обдарованих та здібних дітей.

У навчальному закладі існує система індивідуальної роботи з учнями щодо залучення їх до навчання. Гімназія співпрацює з відділом ювенальної превенції, з Летичівським центром соціальних служб.

Освітній процес гімназії спрямований на формування у випускника школи якостей, необхідних для життєвого та професійного визначення:

  • орієнтації у сучасних реаліях і підготовленості до життя у XXI столітті;
  • здатність до самовизначення, саморозвитку, самоосвіта;
  • вільне володіння іноземною мовою;
  • наявність життєвого досвіду спілкування, робота в колективі під керівництвом, самостійно, з літературою;
  • високий рівень освіченості, культури, здатність до творчої праці, професійного розвитку, застосування комунікативних компетенцій, упровадження у своїй діяльності ІКТ;
  • вільне володіння комп’ютером, високий рівень культури користування КТ;
  • готовність до вибору професії відповідно до своїх здібностей та можливостей, потреб ринку праці;
  • сформована трудова та моральна життєва мотивацій, активна громадянська і професійна позиції.

      Досконале володіння КТ та розвинуті комунікативні здібності зумовлюють досягнення життєвого успіху, позитивного соціального іміджу особистості у сучасному суспільстві, тому розвиток та практичне застосування саме комунікативних та інформаційно- комунікаційних компетенцій учнів в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів є ключовими положеннями Концепції навчального закладу.

Основна мета діяльності закладу освіти- це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня та вихованця. Цьому сприяє  застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, розвиток інформаційних, комунікаційних технологій.

 
 

СИЛЬНІ СТОРОНИ ЗАКЛАДУ:

  1. Професійно підготовлений педагогічний колектив.

Сьогодні 29% педагогів закладу мають вищу кваліфікаційну категорію, 43%

  • першу. Щорічно  усі педагоги проходять курсову перепідготовку. Вчителі закладу постійно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у роботі методичних об’єднань
  1. Оновлення змісту освіти:
  • створення умов для диференціації змісту навчання;
  • використання в педагогічній практиці технології різнорівневого навчання, критичного мислення, інтегрованого навчання, кооперативного навчання, методу проєктів;
  • навчання учнів методам пошукової роботи, результатом якої стала система патріотичного виховання.
  1. Відпрацьована система контролю знань.
  2. Учні з різним рівнем розвитку мають можливість засвоїти матеріал і показати результативність виходячи із своїх здібностей, що дає можливість дитині не відчувати себе приниженою.
  3. Упровадження системи морального та матеріального стимулювання кращих вчителів.
  4. Для забезпечення відкритості закладу функціонує шкільний сайт, комп'ютерна техніка підключена до мережі Інтернет.
  5. Співпраця батьків та педагогічних працівників.

СЛАБКІ СТОРОНИ ЗАКЛАДУ:

  1. Орієнтація на відтворення готових знань, недостатнє використання пошуку творчої активності і реальних життєвих ситуацій, які вимагають прийняття самостійних рішень, самовизначення.
  2. Недостатній розуміння школярів потреби піклування про своє здоров'я.
  3. Перевантаження учнів надмірним обсягом домашніх завдань.
  4. Недостатня готовність здобувачів освіти та їх батьків до сприйняття ідеї індивідуальних освітніх траєкторій.
  5.     Недостатній рівень забезпеченості ІКТ – засобами.
  6. Відсутність   фінансових   можливостей   стимулювати   та   підтримувати діяльність творчих, прогресивних, ініціативних працівників та учнів.
  7. Відсутність належного фінансування у сфері матеріального забезпечення

ЗАГРОЗИ:

  1. Нестабільна економічна й політична ситуація в країні
  2. Мала наповнюваність класів
  3. Низька мотивація учнів до навчання, відсутність батьківського контролю
 

    1. Основні шляхи розвитку гімназії

Стратегія розвитку визначає основні шляхи розвитку гімназії. Скеровує педагогів до впровадження компетентнісного підходу, до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб, створення освітньо-розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування різними мовами, у тому числі й комп’ютерного програмування, включаючи спілкування через Інтернет.

Стратегія складена за напрямками:

      1. освітнє середовище
      2. система оцінювання здобувачів освіти
      3. педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти

- управлінські процеси з урахуванням вимог, а саме:

      • забезпечення якості освіти;
      • рівного доступу до якісної освіти;
      • ефективного використання ресурсів;
      • наявність матеріально-технічної бази (спортивні об’єкти, кабінети математики, біології, інформатики, майстерня та ін.);
      • забезпеченість кваліфікованими педагогічними кадрами;
  • нетерпимість до проявів корупції та хабарництва.
      • професійний розвиток учителів.

 

1.4.3авдання Стратегії

Проєкти та заходи, з яких складається Стратегія, допоможуть вирішити такі завдання:

-здійснення науково-методичного супроводу організації освітнього процесу в умовах реалізації Державного стандарту початкової  освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, оновлених програм, впровадження Концепцї національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

-підвищення якості освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, упровадження компетентнісного підходу;

-створення умов для виховання та навчання учнів, які забезпечують збереження фізичного та психічного здоров’я дітей;

-оптимізація виховного простору, формування ціннісних орієнтирів організація громадсько-патріотичного виховання усіх учасників освітнього процесу;

-покращення роботи із здібними та обдарованими дітьми;

-професійний розвиток педагогічних кадрів через трансформацію педагогічного мислення;

-забезпечення, оптимізація та покращення матеріально-технічної бази гімназії відповідно до вимог сучасної освіти;

-удосконалення системи управління навчальним закладом, розвиток державно-громадського управління, розвиток соціального партнерства;

-моніторингове дослідження всіх структурних ланок закладу;

- розвиток інформаційних та комунікативних технологій, організація дистанційного змішаного навчання в навчальному закладі.

   –створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне, індивідуальне навчання).

 

РОЗДІЛ II. Мета, стратегічні напрями та основні завдання Стратегії

Цінності гімназії  - безпека та комфорт дитини у школі, здоров’я дитини,   здоровий  спосіб   життя,   духовно-моральні цінності,   сімейні

цінності,національна    та    правова    свідомість,     всебічний    розвиток, унікальність кожної дитини й право на вибір власного життєвого шляху.

Мета Стратегії:

Створити у гімназії:

-безпечне комфортне освітнє середовище для спільноти вільних рівноправних особистостей.

- формувати цілісну, ефективну, відповідальну особистість, здатну змінювати на краще себе і світ.

Стратегічні напрями політики та завдання розвитку освітнього закладу:

  • Створення ефективної системи планування діяльності закладу
  • Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм
    • Здійснення ефективної кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників
    • Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою
    • Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

-Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

  • -Створення      освітнього середовища,        вільного     від     будь-яких        форм      насильства та дискримінації формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;

-Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

-Створення відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень

-Застосування внутрішнього моніторингу: систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

 

-Формування у здобувачів освіти відповідальності за результаті свого навчання, здатності до само оцінювання, взаємооцінювання.

    • Забезпечення ефективного планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти
    • Постійне підвищення професійного рівня педагогічної майстерності педагогічних працівників
    • Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу
    • Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.

-Формування багатомірного освітнього простору для дітей, орієнтованого на індивідуальний розвиток особистості, через навчання і виховання.

  • Реалізація особистісно-орієнтованого підходу до розвитку, виховання і навчання дітей через відновлення змісту освіти та впровадження провідних освітніх технологій на всіх ступенях навчання.

- Впровадження в процес навчання нових інноваційних технологій. Розвиток комп’ютерної грамотності учнів та педагогів школи.

  • Демократизація освітнього процесу.
  • Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учнів.
  • Виховання позитивної мотивації навчальної діяльності, старанного та відповідального ставлення до навчання, готовності до практичного застосування знань, вмінь, навчанню впродовж життя;
  • Виховання особистості через залучення до активної діяльності та всебічний зв’язок школи з життям.
  • Розвиток творчої ініціативи педагогів в пошуках нових форм і методів

               педагогічної діяльності.

  • Розвиток в учнів пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки.
  • Прищеплення учням шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.
  • Виховання учнів на основі загальнолюдських гуманістичних цінностей: ідеалів добра, правди, свободи, любові, дружби, справедливості, совісті, людської гідності.
  • Виховання в учнів патріотичних почуттів, формування національної самосвідомості, любові до рідної землі свого народу, готовності до праці в ім’я України.
  • Врахування вікових і індивідуальних особливостей учнів і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини.

 

РОЗДІЛ ІІІ. Очікувані результати Для адміністрації:

  • активізація діяльності всіх структур гімназії;

підвищення ефективності управління , підвищення ролі колегіальних органів в управлінні ;

  • підвищення лідерських позицій гімназії ;

використання         механізмів   і   прийомів   стимулювання   інноваційної діяльності педагогів;

  • опанування технологією моніторингу якості освіти.

Для вчителів:

оволодіння            вчителями     інноваційними     технологіями,     зокрема особистісно-розвивальними,                       інформаційно-комунікаційними,

здоров’язберігаючими, та вироблення власних адекватних технологій;

  • підвищення рівня професійної компетентності педагогів (психолого- педагогічними знаннями й уміннями, володіння прийомами індивідуалізації навчання й виховання учнів);
  • засвоєння методів педагогічної підтримки;
  • оволодіння навичками експериментальної й інноваційної діяльності.

Для учнів:

  • підвищення рівня навчальних досягнень здобувачів освіти;
  • оволодіння навичками дослідницької й проектної освітньої діяльності;

формування          інформаційних,    інтелектуальних    і     комунікативних компетенцій;

  • опанування учнями навичками соціальної мобільності як інтегральної динамічної особистісної освіти;
  • розвиток здібностей до саморозвитку й самореалізації;
  • підвищення якості вихованості гімназистів (соціальна спрямованість, активність, відповідальність);

розвиток          освітнього   простору   (підвищення   варіативності   змісту навчання).

Для батьків:

  • створення умов для задоволення потреб батьків щодо отримання якісної освіти дітьми;
  • встановлення й зміцнення дружніх стосунків між родинами учнів і  гімназією

Для представників громадськості:

  • підвищення уваги й інтересу до проблем навчання й виховання в закладі;
  • участь у вирішенні проблем навчання й виховання;
  • створення позитивного іміджу гімназії в соціумі району , підвищення її  конкурентноздатності
 

Висновок

Стратегія передбачає створення у гімназії умов, при яких дитина зможе реалізувати все найкраще, що закладено в ній природою, і разом з тим зрозуміє, що і вона відповідає за свій талант.

Стратегія передбачає високі стандарти здобутої освіти.

 
 

                                                                                                  ДОДАТОК

Проєкт «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»

Мета програми:

    • формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання в закладі освіти, освітнього середовища, яке забезпечує оволодіння учнями компетентностями, необхідними для життя, формування культури безпечної та здорової поведінки;

Завдання:

    • виховання свідомого ставлення учнів до власного здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності;
    • створення здорових та безпечних умов праці для здійснення освітнього процесу;
    • проведення просвітницької роботи серед батьків щодо їхньої відповідальності за здоров'я дітей;
    • створення умов для якісного харчування дітей;
    • формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання
    • проведення медичного, педагогічного та соціально-психологічного моніторингу.

Пріоритети:

    • передача учням сучасних, достовірних знань про здоров’я і здоровий спосіб життя;
    • сприяння розповсюдженню знань про здоров’я в школі, родині, навколишньому  середовищі;
    • залучення школярів до активної пропаганди здорового способу життя серед однолітків за принципом «рівний – рівному»;
    • підвищення рівня національної культури дотримання національних традицій народу (козацька педагогіка)

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін виконання

Відповідальні

1

Побудова безпечного та здорового освітнього середовища в рамках реалізації Концепції

Нової української школи для забезпечення прав дітей на освіту, охорону здоров’я, створення умов для надання учням якісних освітніх та медичних

Послуг

Формування безпечного та здорового освітнього середовища сприятиме кращій реалізації інтелектуального, фізичного, соціального та емоційного розвитку учнів, їх потенціалу

2021-2026

Керівництво

2

Контроль за станом здоров’я учнів.

Моніторинг поглибленого медичного огляду учнів

Забезпечення індивідуального підходу у освітньому процесі, створення умов для сприятливого фізичного та психічного розвитку

дітей

2021-2026

Керівництво

3

Організація режиму дня

Забезпечення

На початку

Керівництво

 

з урахуванням санітарно-гігієнічних норм

раціонального режиму дня учнів, що впливає на підвищення рівня

знань, поліпшення здоров’я.

навчального року

4

Підвищення якості проведення організованих занять фізкультурою і спортом учнів із урахуванням індивідуальних фізичних можливостей і

Особливостей

Позитивна динаміка у формуванні ціннісних орієнтацій учнів на здоровий спосіб життя

2021-2026

Керівництво

5

Впровадження в практику роботи нетрадиційних методів, методик, альтернативних технологій, освітніх програм щодо формування здорового способу життя

здобувачів освіти

Формування навичок здорового способу життя учнів

2021-2026

Керівництво

6

Проведення індивідуальних, групових, медико- психологічних консультацій з проблем здоров’я.

Організація та проведення виховних годин, брейн-рингів, дискусій, предметних вікторин, годин

спілкування, тренінгів

Досягнення високого рівня мотивації учнів щодо ведення здорового способу життя.

Профілактика шкідливих звичок серед підлітків

2021-2026

Керівництво

7

Забезпечення контролю за порядком, якістю та дотриманням норм

харчування дітей в закладі освіти

Організація харчування учнів

2021-2026

Керівництво

8

Організація профілактичної роботи зі збереження здоров’я учнів. Проведення шкільних змагань з окремих видів спорту та

спортивних свят

Формування здорового способу життя учнів

2021-2026

Керівництво

9

Залучення учнів до

Формування здорової

2021-2026

Керівництво

 

занять спортом у спортивних секціях та гуртках

особистості, набуття учнями навичок здорового способу життя

10

Взаємодія з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучати їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

Забезпечення доступності освітнього процесу

2021-2026

Керівництво

 

Мета:

 

Проєкт « Безпечне середовище»

  • створення безпечного, комфортного середовища для усіх учасників освітнього процесу ;
  • навчання учнів правилам, нормам і навичкам безпечної поведінки.
 

ДОДАТОК

 

Шляхи реалізації

термін

Виконавці

1

Проводити з учнями інструктажів з безпеки життєдіяльності

2021-2026

Педколектив

2

Проводити інструктаж з охорони праці, пожежної безпеки, вступного інструктажу з новопризначеними працівниками

2021-2026

Директор

3

Організувати та проводити обов’язковий плановий медогляд працівників та учнів

2021-2026

Директор

4

Організувати безпечний питний, повітряний, температурний, світловий режим

2021-2026

Директор, завкабінетами

5

Проводити профілактичні заходи з попередження травмування та нещасних випадків під час освітнього процесу

2021-2026

Класні керівники

6

Проводити спеціальні лекції, батьківські збори, конференції, семінари, тренінги, круглі столи, спільно з представниками національної поліції, спеціалістами з

мінної безпеки, цивільного захисту та медичними працівниками

2021-2026

Адміністрація

7

Щорічно проводити Тижні безпеки життєдіяльності та День Цивільного Захисту

2021-2026

Адміністрація

8

Залучати батьків та громаду до інформаційно-просвітницького забезпечення щодо безпечного, комфортного середовища усіх учасників

освітнього процесу

2021-2026

Директор, класні керівники

9

Висвітлювати    заходи    щодо    створення    безпечного, комфортного середовища на веб-сайті  закладу.

2019-2024

Відповідальна за сайт

 

Очікувані результати:

           Забезпечення безпечного освітнього середовища

 

ДОДАТОК

 

Мета:

 

Проєкт «ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС»

 
    • забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку здобувачів освіти;
    • створення сприятливого та безпечного освітнього середовища для навчання, самовираження і самореалізації кожного учня;
    • сприяння різнобічному розвитку особистості, індивідуалізації та диференціації навчання;
    • розвиток життєвих компетентностей учнів та здатності навчання упродовж життя.

Завдання:

    • забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню освіту;
    • підготовка учнів до подальшої освіти та трудової діяльності;
    • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина;
    • розвиток особистості шляхом залучення до творчої діяльності;
    • забезпечення наступності між початковою загальною освітою та базовою загальною середньою освітою.

Пріоритети:

    • запровадження сучасних форм і методів навчання;
    • забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини;
    • формування особистості, що базується на знаннях, досвіді, цінностях,
    • здібностях, набутих завдяки навчанню і вихованню.
    • формування інклюзивного, мотивуючого середовища

Шляхи реалізації

з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін

виконання

Відповідальні

1

Організація розробки та впровадження методичних рекомендацій щодо

моніторингу оцінювання досягнень учнів

Розвиток талантів, здібностей, компетентностей,

наскрізних умінь здобувачів освіти

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

2

Забезпечення учнів підручниками

Створення оптимальних умов для здобуття освіти

2021-2026

Керівництво

3

Реалізація Концепції Нової української школи

Створення умов для

набуття життєвоважливих

2019-2024

Керівництво

школи, педагогічні

 

компетентностей,

формування наскрізних умінь в учнів

працівники

5

Залучення батьківської громадськості до стратегічного планування та до участі в освітніх

проєктах

Підвищення рівня навченності та вихованості учнів, зміцнення матеріальної

бази закладу освіти

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

6

Формування національної ідентичності здобувачів освіти

Супровід та підтримка обдарованості у дітей, зокрема формуванню в них життєвих стратегій у сучасному соціумі, обмін досвідом у практичній роботі з

дітьми

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

7

Створення умов для дітей з особливими освітніми потребами для саморозвитку, самоствердження

Створення оптимальних умов для здобуття освіти

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

Додаток до проєкту «Освітній процес»

щодо реалізації Концепції Нової української школи

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Терміни виконання

Відповідальн і

1

Моніторинг адаптації новоприбулих учнів до навчання

Створення сприятливого психологічного клімату для здобувачів освіти

2021-2026

Учителі

1-4-х класів

2

Упровадження корекційної роботи в перший, адаптаційно-ігровий цикл навчання (1-2 класи)

Сприяння більш комфортній адаптації учнів до нових умов у здобутті освіти

2021-2026

Учителі, вихователі 1-2-х класів

3

Упровадження корекційної роботи в основний цикл навчання (3-4 класи)

Формування самостійності, закріплення навичок

самообслуговування

2021-2026

Учителі, вихователі 3-4-х класів

4

Уведення в дію формувального і вербального оцінювання

Оволодіння учнями вмінням вчитися

2021-2026

Учителі

5

Психокорекційна робота з батьками дітей, які мають особливі освітні потреби

Створення позитивних умов сімейного виховання

2021-2026

Учителі

 

6

Створення системи

співпраці (педагог-учень- батьки)

Формування педагогіки партнерства

2021-2026

Учителі

7

Упровадження роботи

«Школи майбутнього першокласника»

Створення відповідного розділу на вебсайті закладу освіти.

Розміщення важливо необхідної інформації та практично-зорієнтованих

порад для батьків учнів

2021-2026

Керівництво, учитель майбутнього 1-го класу

 

                                                                                                                            ДОДАТОК

Проєкт «ЗАГАЛЬНІ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ У СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

Поступальне вдосконалення загальної середньої освіти спрямоване на переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, на навчання його самостійно оволодівати новими знаннями, на формування функціональних, мотиваційних та соціальних компетентностей.

У контексті цього змінюються і підходи до оцінювання результатів навчальних досягнень школярів як складової навчального процесу. Оцінювання має ґрунтуватися на позитивному принципі, що передусім передбачає врахування рівня досягнень учня, а не ступеня його невдач.

Визначення рівня навчальних досягнень учнів є особливо важливим з огляду на те, що навчальна діяльність у кінцевому підсумку повинна не просто     дати   людині                  суму     знань,        умінь    та             навичок,        а                    сформувати її компетентність як загальну здатність, що базується на знаннях, досвіді, цінностях, здібностях, набутих завдяки навчанню. Поняття компетентності не зводиться тільки до знань і навичок, а належить до сфери складних умінь і якостей особистості. Компетентісний підхід до освіти передбачає вміння на основі знань вирішувати проблеми, які виникають у різних життєвих ситуаціях.

Міжнародна спільнота компетентнісний підхід вважає дієвим інструментом поліпшення якості освіти. Так, у доповіді Міжнародної комісії ЮНЕСКО з освіти для ХХІ століття (1996 р.) було сформульовано чотири принципи, на яких має базуватись освіта: навчитися жити разом, навчитися набувати знання, навчитися працювати, навчитися жити. Ці принципи, по суті, є глобальними компетентностями.

Рада Європи, проводячи міжнародні дослідження, поглиблюючи та розвиваючи поняття компетентостей, пропонує власний перелік ключових компетентностей, якими мають володіти молоді європейці: політичні та соціальні компетентності; компетентності, пов’язані з життям у багатокультурному суспільстві; компетентності, що стосуються володіння усним та письмовим спілкуванням, компетентності, пов’язані з розвитком інформаційного суспільства; здатність вчитися протягом життя. Пізніше вони були об’єднані в три основні напрями: соціальні, пов’язані з соціальною діяльністю особистості, життям суспільства; мотиваційні, пов’язані з інтересами, індивідуальним вибором особистості; функціональні, пов’язані зі сферою знань, умінням оперувати науковими знаннями та фактичним матеріалом.

Найбільш універсальними, ключовими є компетентності, яких потребує сучасне життя.

   Вони конкретизуються на рівні освітніх галузей і навчальних предметів для кожного рівня навчання. Перелік ключових компетентностей визначається на основі цілей загальної середньої освіти та основних видів діяльності учнів, які сприяють оволодінню соціальним досвідом, навичками життя й практичної діяльності в суспільстві. Їх формування здійснюється в рамках кожного навчального предмета.

 

Компетентність як інтегрований результат навчальної діяльності учнів формується передусім на основі опанування змісту загальної середньої освіти. Виявити рівень такого опанування покликане оцінювання.

Оцінювання - це процес встановлення рівня навчальних досягнень учня (учениці) в оволодінні змістом предмета, уміннями та навичками відповідно до вимог навчальних програм.

Об'єктом оцінювання навчальних досягнень учнів є знання, вміння та навички, досвід творчої діяльності учнів, досвід емоційно-ціннісного ставлення до навколишньої дійсності.

Основними функціями оцінювання навчальних досягнень учнів є:

  • контролююча, що передбачає визначення рівня досягнень окремого (ї) учня (учениці), виявлення рівня готовності до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчителеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал;
  • навчальна, що зумовлює таку організацію оцінювання навчальних досягнень учнів, коли здійснення оцінювання сприяє повторенню, вивченню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню навичок і вмінь;
  • діагностико-коригувальна, що передбачає з'ясування причин труднощів, які виникають в учня (учениці) в процесі навчання, виявлення прогалин у знаннях і вміннях та внесення коректив, спрямованих на усунення цих прогалин, у діяльність учня (учениці) і педагога;
  • стимулювально - мотиваційна, що визначає таку організацію оцінювання навчальних досягнень учнів, коли здійснення оцінювання стимулює бажання поліпшити свої результати, розвиває відповідальність, сприяє змагальності учнів, формує позитивні мотиви навчання;
  • виховна, що полягає у формуванні вміння відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, сприяє розвитку працелюбності, активності, та інших позитивних якостей особистості.

При оцінюванні навчальних досягнень учнів мають ураховуватися:

  • характеристики відповіді учня: цілісність, повнота, логічність, обґрунтованість, правильність;
  • якість знань: осмисленість, глибина, гнучкість, дієвість, системність, узагальненість, міцність;
 
  • ступінь сформованості загальнонавчальних та предметних умінь і навичок;
  • рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо;
  • досвід творчої діяльності (вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, формулювати гіпотези);
  • самостійність оцінних суджень.

Ці орієнтири покладено в основу чотирьох рівнів навчальних досягнень учнів: початкового, середнього, достатнього, високого.

Перший рівень - початковий. Відповідь учня (учениці) фрагментарна, характеризується початковими уявленнями про предмет вивчення.

Другий рівень - середній. Учень (учениця) відтворює основний навчальний матеріал, виконує завдання за зразком, володіє елементарними вміннями навчальної діяльності.

Третій рівень — достатній. Учень (учениця) знає істотні ознаки понять, явищ, зв'язки між ними, вміє пояснити основні закономірності, а також самостійно застосовує знання в стандартних ситуаціях, володіє розумовими операціями (аналізом, абстрагуванням, узагальненням тощо), вміє робити висновки, виправляти допущені помилки. Відповідь учня (учениця) правильна, логічна, обґрунтована, хоча їм бракує власних суджень.

Четвертий рівень - високий. Знання учня (учениці) є глибокими, міцними, системними; учень (учениця) вміє застосовувати їх для виконання творчих завдань, його (її) навчальна діяльність позначена вмінням самостійно оцінювати різноманітні ситуації, явища, факти, виявляти і відстоювати особисту позицію. Водночас, визначення високого рівня навчальних досягнень, зокрема оцінки 12 балів, передбачає знання та уміння в межах навчальної програми і не передбачає участі школярів у олімпіадах, творчих конкурсах тощо (таблиця 2).

Кожний наступний рівень вимог вбирає в себе вимоги до попереднього, а також додає нові характеристики.

Критерії оцінювання навчальних досягнень реалізуються в нормах оцінок, які встановлюють чітке співвідношення між вимогами до знань, умінь і навичок, які оцінюються, та показником оцінки в балах.

Рівні навчальних досягнень

Бали

Загальні критерії оцінювання навчальних досягнень учнів

 

I. Початковий

1

Учень (учениця) може розрізняти об'єкти вивчення

2

Учень (учениця) відтворює незначну частину навчального матеріалу, має нечіткі уявлення про об'єкт вивчення

3

Учень (учениця) відтворює частину навчального матеріалу; з допомогою вчителя виконує елементарні завдання

II. Середній

4

Учень (учениця) з допомогою вчителя відтворює основний навчальний матеріал, може повторити за

зразком певну операцію, дію

5

Учень (учениця) відтворює основний навчальний

матеріал, здатний з помилками й неточностями дати визначення понять, сформулювати правило

6

Учень (учениця) виявляє знання й розуміння основних положень навчального матеріалу. Відповідь його(її) правильна, але недостатньо осмислена. Вміє

застосовувати знання при виконанні завдань за зразком.

III. Достатній

7

Учень (учениця) правильно відтворює навчальний матеріал, знає основоположні теорії і факти, вміє наводити окремі власні приклади на підтвердження

певних думок, частково контролює власні навчальні дії

8

Знання учня (учениці) є достатніми, він (вона) застосовує вивчений матеріал у стандартних ситуаціях, намагається аналізувати, встановлювати найсуттєвіші зв'язки і залежність між явищами, фактами, робити висновки, загалом контролює власну діяльність.

Відповідь його (її) логічна, хоч і має неточності

9

Учень (учениця) добре володіє вивченим матеріалом, застосовує знання в стандартних ситуаціях, уміє аналізувати й систематизувати інформацію, використовує загальновідомі докази із самостійною і

правильною аргументацією

IV. Високий

10

Учень (учениця) має міцні знання, здатний (а) використовувати їх у практичній діяльності, робити висновки, узагальнення, аргументувати їх

 

11

Учень (учениця) на високому рівні володіє узагальненими знаннями в обсязі та в межах вимог навчальних програм, аргументовано використовує їх у різних ситуаціях, уміє знаходити інформацію та

аналізувати її, ставити і розв'язувати проблеми

12

Учень (учениця) має системні глибокі знання в обсязі та в межах вимог навчальних програм, усвідомлено використовує їх у стандартних та нестандартних ситуаціях. Уміє самостійно аналізувати, оцінювати, узагальнювати опанований матеріал, самостійно

користуватися джерелами інформації, приймати рішення

Видами оцінювання навчальних досягнень учнів є поточне, тематичне, формувальне, семестрове, річне оцінювання та державна підсумкова атестація.

Поточне оцінювання здійснюється у процесі поурочного вивчення теми. Його основними завдання є: встановлення й оцінювання рівнів розуміння і первинного засвоєння окремих елементів змісту теми, встановлення зв’язків між ними та засвоєним змістом попередніх тем, закріплення знань, умінь і навичок.

Формами поточного оцінювання є індивідуальне та фронтальне опитування; робота з діаграмами, графіками, схемами; зарисовки біологічних об’єктів; робота з контурними картами; виконання учнями різних видів письмових робіт; взаємоконтроль учнів у парах і групах; самоконтроль тощо. В умовах упровадження зовнішнього незалежного оцінювання особливого значення набуває тестова форма контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів.

Інформація, отримана на підставі поточного контролю, є основною для коригування роботи вчителя на уроці.

Тематичному оцінюванню навчальних досягнень підлягають основні результати вивчення теми (розділу).

Тематичне оцінювання навчальних досягнень учнів забезпечує:

  • усунення безсистемності в оцінюванні;
  • підвищення об’єктивності оцінки знань, навичок і вмінь;
  •       індивідуальний та диференційований підхід до організації навчання;
  • систематизацію й узагальнення навчального матеріалу;
  •       концентрацію уваги учнів до найсуттєвішого в системі знань з кожного предмета.
 

Формувальне оцінювання — це інтерактивне оцінювання прогресу учнів, що дає змогу вчителю відповідно адаптувати освітній процес, опираючись на дані відстеження особистісного розвитку дітей та хід набуття ними навчального досвіду й компетентностей.

Тематична оцінка виставляється на підставі результатів опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, контрольних робіт) та навчальної активності школярів.

Перед початком вивчення чергової теми всі учні мають бути ознайомлені з тривалістю вивчення теми (кількість занять); кількістю й тематикою обов'язкових робіт і термінами їх проведення; умовами оцінювання.

У процесі вивчення значних за обсягом тем дозволяється проводити декілька проміжних тематичних оцінювань. І, навпаки, якщо на опанування матеріалу теми передбачено, наприклад, 2-3 навчальні години, вони можуть об'єднуватися для проведення тематичного оцінювання.

Оцінка за семестр виставляється за результатами тематичного оцінювання, а за рік - на основі семестрових оцінок.

Учень (учениця) має право на підвищення семестрової оцінки.

  • Особливу увагу необхідно звернути, щоб спрямувати системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до само оцінювання, взаємооцінювання.

З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів та визначення рівня готовності до продовження навчання  може бути використана форма оцінювання портфоліо.

Основна суть портфоліо – «показати все, на що ти здібний (а)». Педагогічна філософія портфоліо предбачає зміщення акценту з того, що учень (учениця) не знає і не вміє, на те, що він знає і вміє з певної теми, розділу, предмета; інтеграцію кількісних і якісних оцінок; підвищення ролі самооцінки.

 

 

Мета:

 

ДОДАТОК

Проєкт «СУЧАСНИЙ УЧИТЕЛЬ – ЛІДЕР ОСВІТИ»

  • підвищення якості методичної роботи з забезпеченням різноманітних форм навчання;
  • підвищення ефективності освітнього процесу;
  • стимулювання саморозвитку та творчого пошуку педагогічних працівників.
 

Завдання:

    • забезпечення освітнього процесу кадрами з відповідною педагогічною освітою;
    • забезпечення цілеспрямованого методичного навчання педагогічних кадрів;
    • вдосконалення науково-теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних працівників;
    • стимулювання    педагогічних   працівників   до    саморозвитку    тасамоосвіти, активізація їх творчого потенціалу.

Пріоритети:

    • ефективність методичної роботи;
    • інформальна освіта – особиста робота кожного педагогічного працівника;
    • участь у методичній роботі – обов’язок кожного педагогічного працівника.

Шляхи реалізації

з/п

Зміст роботи

Очікувані

результати

Термін

виконання

Відповідальні

1

Забезпечення умов для професійного самовдосконалення педагогічних працівників

Підвищення рівня фахової компетентності педагогічних працівників, сприяння

їх саморозвитку

2021-2026

Керівництво

2

Підтримка добровільної сертифікації вчителів

Готовність вчителя до інноваційних перетворень у професійній

діяльності

2021-2026

Керівництво, вчителі початкових класів

3

Організація співпраці з установами та закладами України, що надають освітні послуги з підвищення кваліфікації

Постійне підвищення кваліфікації педагогічними працівниками (виконання постанови КМУ від 21.08.2019

№ 800)

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

4

Залучення педагогічних працівників до участі у фахових та методичних заходах Всеукраїнського та обласного рівнів

Підвищення мотиваційної активності, запобігання

професійному вигоранню

2021-2026

Керівництво

 

5

Вивчення, узагальнення та впровадження досвіду роботи  найкращих педагогічних працівників закладу освіти

Підтримка творчої діяльності педпрацівників закладу освіти, розвиток їхньої професійної компетентності, підвищення педагогічної майстерності, оновлення методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу і

популяризації кращих педагогічних надбань

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

6

Забезпечення умов для ефективної роботи методичних об’єднань

Підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних

працівників

2021-2026

Керівництво

8

Створення умов для оволодіння педагогами інноваційними методиками

та технологіями навчання

Використання інноваційних методик у своїй роботі

2021-2026

Керівництво

9

Організація і проведення різноманітних методичних заходів для педагогічних працівників

Удосконалення методичної роботи закладу освіти, розвиток здатності педпрацівників до

ініціативної, творчої, пошукової діяльності

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

10

Своєчасне надання різноманітних інформаційних послуг та

консультацій

Результат роботи вчителя – ефект розвитку учнів

2021-2026

Керівництво

Очікувані результати:

-узагальнення основних шляхів, форм, засобів та умов, які забезпечують якісну організацію освітнього процесу;

-відкритість закладу  до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти:

-ефективна організація науково – методичних структур колегіального  управління

(науково – методичні ради, педагогічні ради, творчі групи, тощо);

-запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністрації  школи;

.

 

Мета:

 

ДОДАТОК

                                            Проєкт

«КАДРОВА ПОЛІТИКА ГІМНАЗІЇ»

 
  • підвищити престиж педагогічної професії у суспільстві;
  • створити систему планомірного поповнення закладу освіти висококваліфікованими спеціалістами та забезпечити високу результативність професійної діяльності педагогічних кадрів;
  • створити сприятливі умови для професійної діяльності педагогічних працівників, забезпечити їхні конституційні права.

Завдання:

  • оптимізація кадрового забезпечення закладу освіти;
  • підвищення ролі педагога у формуванні суспільства;
  • підвищення рівня соціально-економічного та фінансового забезпечення підготовки педагогічних працівників, їх професійної діяльності.

Пріоритети:

  • обґрунтоване прогнозування потреби в педагогічних працівниках;
  • стабілізація кадрового складу закладу освіти;
  • підвищення професійного рівня педагогічних працівників;
  • поліпшення морального і матеріального стимулювання професійної діяльності педагогічних працівників.

Шляхи реалізації

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін виконання

Відповідальні

1

Визначення потреби в педагогічних працівниках

Стабілізація кадрового складу закладу освіти

2021-2026

Керівництво

2

Стимулювання педагогічних працівників до здобуття спеціальної освіти

Забезпечення гідних умов для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог

суспільства

2021-2026

Керівництво

3

Надання пріоритету при розподілі педагогічного навантаження педагогам з відповідною

спеціальною освітою

Моральне та матеріальне стимулювання вчителів

2021-2026

Керівництво

4

Забезпечення

Ріст професійної

2021-2026

Керівництво

 

систематичного підвищення кваліфікації педпрацівників; впровадження сучасних

інформаційних технологій

майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу

5

Внесення пропозицій щодо нагородження державними та відомчими нагородами та відзнаками працівників закладу освіти у вищі органи

управління освітою

Моральне та матеріальне стимулювання вчителів

2021-2026

Керівництво

6

Удосконалення професіоналізму та методичної майстерності педагогічних працівників, широкого використання інноваційних

технологій

Підвищення якості освіти

2021-2026

Керівництво

7

Упровадження системи професійно- педагогічної адаптації

молодих фахівців

Виявлення найбільш активної, талановитої молоді

2021-2026

Керівництво

8

Проведення психолого- педагогічних консиліумів,

психолого- педагогічних семінарів з метою удосконалення взаємовідносин

«педагог – батьки – учень»

Підвищення ролі вчителя у формуванні особистості

2021-2026

Керівництво

9

Забезпечення участі педагогів у фахових конкурсах з метою висвітлення та розповсюдження передового

педагогічного досвіду

Підвищення професійного рівня педагогічних працівників

2021-2026

Керівництво

10

Здійснення передплати періодичних та фахових педагогічних

видань

Підвищення якості освіти

2021-2026

Керівництво

11

Організація

Ріст професійної

2021-2026

Керівництво

 

неперервної мовної освіти для підвищення мовної культури вчителів (проведення лекторіїв, конкурсів, круглих столів, курсів української мови, поповнення фондів бібліотеки словниками, довідниками,

періодикою)

майстерності, забезпечення ефективності освітнього процесу

12

Впровадження методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Забезпечення якості освіти

2021-2026

Керівництво, педагогічні працівники

13

Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти.

Впровадження освітнього процесу на засадах людиноцентризму

2021-2026

 

Мета:

 

Проєкт «Управління закладом освіти»

 

ДОДАТОК

 
  • вироблення стратегії розвитку освітньої системи закладу освіти;
  • забезпечення якісних змін в освітньому просторі закладу освіти відповідно до сучасних вимог концепції "Нової української школи".

Завдання:

  • забезпечення оптимальної структури закладу освіти;
  • сприяння участі громадськості у формуванні освітньої політики закладу освіти;
  • створення умов для зростання професійного рівня педагогічних кадрів;
  • вдосконалення навчально-матеріальної бази закладу освіти;
  • здійснення систематичного планування, моніторингу та аналізу діяльності закладу освіти.

Пріоритети:

  • управління на основі стратегічного планування, організація взаємодії всіх  учасників освітнього процесу, мотивація і контроль діяльності;
  • забезпечення ефективного управління завдяки впровадженню моніторингового супроводу управлінських процесів;
  • залучення громадськості для підвищення ефективності освітнього процесу.

Шляхи реалізації

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін виконання

Відповідальні

1

Організація освітнього процесу;

виконання нормативних документів

Організація та забезпечення оптимальних, стабільних умов для освітнього процесу

2021-2026

Керівництво

2

Управління освітнім процесом закладу.

Проведення педагогічних рад

Об’єднання зусиль педагогічного колективу закладу для підвищення рівня освітньої роботи, упровадження в практику досягнень педагогічної науки й передового

педагогічного досвіду

2021-2026

Керівництво

3

Впровадження моделі

громадсько-державного управління на засадах

Вивчення

громадської думки та поширення її на

2021-2026

Керівництво

 

рівноправної участі усіх учасників у забезпеченні

ефективності освітнього процесу

прийняття управлінських рішень

4

Створення цілісної системи управління, забезпечення якісного рівня контрольно- аналітичної діяльності відповідно до сучасних

вимог

Підвищення якості освітнього процесу. Розвиток творчого потенціалу кожного вчителя

2021-2026

Керівництво

5

Раціональний та доцільний розподіл функціональних обов’язків між керівництвом, педагогічними

працівниками

Покращення роботи всіх сфер шкільної діяльності

2021-2026

Керівництво

6

Забезпечення життєдіяльності закладу освіти

Залучення позабюджетних коштів, покращення роботи з охорони праці та соціального

захисту

2021-2026

Керівництво

7

Здійснення адміністративно- господарської роботи

Покращення матеріально- технічної бази

закладу освіти

2021-2026

Керівництво

9

Звітування директора перед громадськістю, колективом

Постійне інформаційне забезпечення,

гласність

2021-2026

Керівництво

10

Забезпечення систематичного інформаційного супроводу освітнього процесу на шкільному

сайті та стендах

Інформованість педагогічних працівників, учнів, батьків у роботі закладу

2021-2026

Керівництво

 

Очікувані результати:

  1. Ефективне управління закладом на основі проектно-цільового  методу
  2. Організація та забезпечення оптимальних, стабільних умов для освітнього процесу
  3. Об’єднання зусиль педагогічного колективу школи для підвищення рівня навчально-виховної роботи, упровадження в практику досягнень педагогічної науки й передового педагогічного досвіду
  4. Відкритість закладу до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти:
  5. Запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністрації
 

                                                                                                       ДОДАТОК

ПРОЄКТ

«ЗДОРОВ’Я ЧЕРЕЗ ОСВІТУ»

Проблема збереження й зміцнення здоров'я підростаючого покоління й формування в нього здорового способу життя за всіх часів була однією із ключових проблем людства. Події, що відбулися в світі за останній час (кардинальні перетворення в соціально-економічній сфері держави, зміни в культурній і духовній сферах життя людини, стихійні екологічні й соціальні потрясіння), роблять її особливо гострою. Наявний багаж знань про формування здорового способу життя дітей і молоді, запозичений з народних традицій, укладів життя, на сьогодні недостатній.

Мета проєкту:

Створити умови для формування навичок здорового способу життя, проводити ефективні заходи з безпеки життєдіяльності та охорони праці, знизити рівень загальної захворюваності учасників освітнього процесу.

Завдання  проєкту:

  1. Зміцнення фізичного, психологічного і духовного здоров'я здобувачів освіти.
  2. Підтримка      варіативних       додаткових       освітніх      і    програм      для     дозвілля, сприяючих здоровому способу життя.
  3. Підвищення кваліфікації           працівників закладу щодо формування навичок здорового способу життя, безпеки життєдіяльності та охорони праці.
  4. Удосконалення організації харчування здобувачів освіти.
  5. Координація дій закладу і сім'ї в організації різних форм роботи з пропаганди здорового способу життя, формування стереотипів поведінки, сприяючих збереженню і зміцненню здоров'я.

Шляхи реалізації проекту:

Назва заходу

Термін проведення

Відповідальні

Примітка

1.

Забезпечити оптимальний санітарно-гігієнічний

режим діяльності закладу, посилити контроль за дотриманням відповідних

умов

2021р.-

2026р.

Адміністрація

2.

Неухильно дотримуватись нормативної бази,

своєчасно оновлювати

інструкції з охорони праці

2021р.-

2026р.

Працівники закладу

3.

Забезпечити контроль повноцінного

збалансованого харчування дітей з

урахуванням особливостей стану їхнього здоров’я

2021р.-

2026р.

Адміністрація

4.

Забезпечити якісне проведення уроків фізичної культури,

організувати заняття спортивних секцій

2021р.-

2026р.

Учителі фіз. культури

5.

Підвищити рівень охоплення позаурочною,

канікулярною спортивною зайнятістю учнів

2021р.-

2026р.

Учителі  фіз. культури,

класні

керівники

6.

Координувати роботу учнівського

самоврядування

організовувати позаурочну спортивно-оздоровчу діяльність

2021р.-

2026р.

Адміністрація, педагог-

організатор

 

7.

Упроваджувати в практику роботи технології попередження

втомлюваності дитини,

уникати перевантаження учнів під час занять

2021р.-

2026р.

Учителі

8.

Урізноманітнити форми

проведення Дня здоров’я, Дня Цивільного захисту

2021р.-

2026р.

Адміністрація,

учитель фіз. культури

9.

Залучати до спортивно- оздоровчої роботи представників

батьківського комітету, громадськості:

консультації, змагання, презентації, свята

2021р.-

2026р.

Адміністрація, класні

керівники

10.

Сприяти виробленню у

здобувачів освіти норм поведінки, формуванню позитивної мотивації на

здоровий спосіб життя

2021р.-

2026р.

Працівники

закладу

11.

Забезпечити випуск

стіннівок для висвітлення питання збереження здоров’я та профілактики

шкідливих звичок

2021р.-

2026р.

Педагог- організатор, класні

керівники

12.

Проводити моніторинг

стану здоров’я здобувачів освіти, працівників

закладу, випадків травматизму

2021р.-

2026р.

класні

керівники

13.

Упроваджувати в діяльність закладу здоров’язберігаючі

технології (фіто чаї, цікаві фізкультхвилинки, казко

терапія тощо)

2021р.-

2026р.

Працівники закладу

 

14.

Вивчати та пропагувати національні, родинно-

сімейні традиції здорового

способу життя та виховання здорової дитини

2021р.-

2026р.

Працівники закладу

15.

Систематизувати матеріали щодо

використання  із козацької педагогіки

2021-2026

Педагог-організатор

16.

Провести навчання

працівників закладу з охорони праці

1 раз/з роки

Керівник

Очікувані результати:

  • раціонально організована оздоровча діяльність з техніки безпеки життєдіяльності, охорони праці;
  • здоровий психологічний мікроклімат;
  • здобувачі освіти соціально адаптовані до навколишнього середовища, мають добре сформовані навички здорового способу життя;
  • простежується співпраця закладу і батьків, медичних установ і громадських організацій під час для реалізації права дітей і підлітків на збереження та зміцнення фізичного здоров’я як найвищої соціальної цінності та прав учнів на безпечні й нешкідливі умови праці та навчання;
  • значно зменшена кількість захворювань, кількість учнів,які перебувають на диспансерному обліку, кількість випадків травматизму;
  • позитивна мотивація на здоровий спосіб життя реалізується через шкільні традиції, народознавчі форми, охоплення учнів позаурочною спортивно- оздоровчою діяльністю.

 

ДОДАТОК

ПРОЄКТ «ЄДИНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПРОСТІР»

Мета проєкту: інформаційне забезпечення доступу до якісної освіти, що сприятиме наближенню рівня навчання в школі до європейських і світових стандартів, творчим пошукам учителів та розвитку здібностей учнів.

№ з/п

Шляхи реалізації проєкту

Термін реалізації

Виконавець

1.

Організувати доступ учнів школи та педагогічних працівників до інтернет ресурсів

2021-2026

Адміністрація

2.

Організувати колективні заняття та колективні перегляди з використанням сучасних медіаматеріалів

2021-2026

Педагогічний колектив

3.

Створити умови для навчання працівників гімназії  нових комп’ютерних технологій

2021-2026

Адміністрація

4.

Удосконалювати шкільний сайт і роботу з ним

2021-2026

Учитель інформатики

5.

Впроваджувати технології дистанційного навчання

2021-2026

Адміністрація Педагогічний колектив

6.

Оснащувати предметні кабінети інтерактивним устаткуванням

2021-2026

Адміністрація

Очікувані результати:

-створення комп’ютерної інфраструктури освітнього закладу;

-об’єднання вчителів різних спеціальностей для реалізації Стратегії розвиту гімназії;

-впровадження технологій дистанційного навчання;

-оновлення наповнюваності шкільного сайту.

 

Мета:

 

ДОДАТОК

                                   Проєкт

«ГІМНАЗІЯ – ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ»

 
  • створення умов для розвитку пізнавальних можливостей та формування інтересів учнів;
  • створення доброзичливого клімату в учнівському колективі;
  • створення сприятливого психологічного мікроклімату в освітньому середовищі;
  • створення умов для різнобічного розвитку особистості;
  • соціалізація дітей пільгового контингенту та здійснення соціально-педагогічного патронажу;
  • організація корекційної роботи з учнями;
  • підвищення рівня психологічних знань педагогічних працівників та батьків.

Завдання:

  • скоординувати зусилля педагогів та батьків для повної соціалізації здобувачів освіти;
  • здійснювати психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу;
  • здійснювати профілактичну і консультативну роботу;
  • формувати навички здорового способу життя, розвивати здоров’язберігаючі компетентності;
  • формувати родинно-сімейні цінності, як необхідної складової духовної культури здобувачів освіти;
  • забезпечувати права дітей на здобуття базового рівня загальної середньої освіти шляхом організованого освітнього процесу.

Пріоритети:

  • формування громадської позиції учнів;
  • успішна соціалізація випускників;
  • профілактика негативних явищ та пропаганда здорового способу життя.

Шляхи реалізації

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін виконання

Відповідальні

1

Адаптація учнів до соціального середовища шляхом оптимального розвитку потенційних

можливостей

Підвищення рівня адаптації учнів

2021-2026

   Педагоги гімназії

 

2

Впровадження програми «Козацька педагогіка»

Формування родинно- сімейних цінностей як необхідної складової духовної культури особистості

2021-2026

 Педагоги гімназії

3

Впровадження корекційно-розвивальної програми щодо запобігання і протидії булінгу та насильства

«Добре серце»

Покращення сприятливого мікроклімату та формування навичок врегулювання конфліктних ситуацій в учнівському середовищі

2021-2026

Педагоги гімназії

4

Організація профілактичної роботи зі збереження здоров'я учнів. Профілактичний проект «Стоп насильству!

16 днів проти насильства»

Формування в учнів здоров’язберігаючих компетентностей

2021-2026

Педагоги гімназії

5

Виявлення учнів «групи ризику» і дітей, в яких виникають труднощі у

навчанні

Покращення соціального розвитку учнів у закладі освіти

2021-2026

Педагоги гімназії

6

Профілактика негативних явищ в учнівському середовищі, формування здоров’язберігаючої та

соціальної компетентності

Формування в учнів здоров’язберігаючих компетентностей

2021-2026

Педагоги гімназії

7

Корекція міжособистісних відносин всіх учасників освітнього процесу, профілактика відхилень в

індивідуальному розвитку та поведінці

Покращення соціального розвитку учнів

2021-2026

Педагоги гімназії

8

Створення у закладі освіти сприятливого психологічного клімату

Покращення мікроклімату в учнівському середовищі

2021-2026

Педагоги гімназії

9

Сприяння взаємодії закладу освіти та сімї, служб у справах дітей,

центрів соціальних служб

Покращення соціального розвитку учнів

2021-2026

Педагоги гімназії

 

для сімї, дітей та молоді, правоохоронних органів, наркологічного кабінету

та інших державних підрозділів

10

Створення умов для підвищення професійного самовизначення учнів

старших класів

Підвищення рівня професійної обізнаності учнів, сприяння їх

самовдосконаленню

2021-2026

Педагоги гімназії

11

Систематичне відстеження динаміки розвитку учнів на всіх етапах шкільного

навчання

Результативність корекційно-розвивальної роботи з учнями

2021-2026

Педагоги гімназії

Додаток до проєкту «ГІМНАЗІЯ – ПРОСТІР ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ»

«Протидія булінгу у закладі освіти»

Мета проекту:

сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;

Завдання проекту:

  • скоординувати зусилля педагогічної, батьківської громадськості для попередження булінгу, протиправних дій та вчинків серед здобувачів освіти;
  • організувати профілактичну роботу на основі вивчення причин і умов, які сприяють скоєнню здобувачами освіти правопорушень;
  • забезпечити організацію змістовного дозвілля й відпочинку;
  • поліпшити роботу психологічної служби, головну увагу приділити соціально- психолого-педагогічній допомозі здобувачам освіти та їх батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх.

§

№ з/п

Зміст роботи

Очікувані результати

Термін виконання

Відповідальні

1

Вивчення передумов та причин виникнення булінгу (цькування) в закладі освіти

Створення системи профілактичної роботи в закладі освіти

2021-2026

Педагоги гімназії

2

Розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

в закладі освіти

План заходів

2021-2026

Відровідальний працівник

Педагоги гімназії

3

Підготовка банку розробок

Банк розробок виховних

2021-2026

Педагог-організатор

 

виховних заходів щодо протидії булінгу (цькування)

в закладі освіти

заходів

4

Продовження ознайомлення та вивчення під час профілактичних занять

Законів України, статей Конвенції ООН, інших документів щодо даного проєкту

Обізнаність учнями правових норм та засад

2021-2026

Адміністрація

Педагоги гімназії

5

Взаємовідвідування уроків, виховних заходів для кращої реалізації даного проєкту у закладі освіти

Вивчити поведінку учнів під час уроків, та виховних заходів

2021-2026

Педагоги гімназії

6

Вжиття             заходів                 для надання             соціальних         та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які         вчинили        булінг (цькування),    стали              його свідками або постраждали від булінгу (цькування)

Навчити учнів знаходити вихід із кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства (булінгу)

2021-2026

Адміністрація

Педагоги гімназії

7

Проводження інформаційно- просвітницької діяльності серед учасників освітнього процесу щодо форм, причин і наслідків булінгу (цькування), заходів у сфері запобігання та протидії булінгу (цькування), формування нетерпимого ставлення учнів до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках

Створення безпечного толерантного середовища, виховання соціано- активної та комунікативної особистості з високим рівнем духовності і моралі

2021-2026

Адміністрація

Педагоги гімназії

8

Проводження семінарів- тренінгів для учнів закладу за участю  класних керівників, вихователів з питань профілактики насильства, жорстокості та впливу сучасних

Усвідомлення учнями негативного впливу на організм шкідливих звичок

2021-2026

Адміністрація

Педагоги гімназії

 

телекомунікаційних технологій на психіку дітей, організації дієвої антитютюнової, антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди, тактики поведінки з дітьми, які підозрюються у вживанні алкогольних, наркотичних та психотропних речовин

9

Організація зустрічей дітей та             підлітків             із представниками поліції, інспекторами служби у справах неповнолітніх

Навчити учнів захищати свої права та інтереси

2021-2026

Педагог-організатор

10

Проведення               аналізу ефективності виконання плану                        заходів,

спрямованих                     на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Позитивні   зміни   даного проєкту у закладі освіти

2021-2026

Адміністрація

Педагоги гімназії

 

                                                                                                                 ДОДАТОК

ПРОЄКТ

«УКРАЇНА – МОЯ КРАЇНА»

Патріотичне виховання підростаючого покоління – одна з найактуальніших задач нашого часу. Патріотичне виховання потрібно починати в молодшому шкільному віці, тому що саме на даному етапі формується особистість дитини та продовжувати у середній та старшій закладі. Перед педагогами стоїть задача знайти правильний спосіб залучення дитини до соціально-значимих справ, виховання правильних цінностей. В основу громадянсько-патріотичного виховання дітей, підлітків, молоді мають бути покладені педагогічний досвід українського народу, його історико-культурні традиції, духовність, мораль.

Проєкт «Україна - моя країна» - це можливість донести до учнів, вчителів, батьків, що патріотизм – основа духовного життя кожної людини, її прагнення до волі та процвітання своєї країни. Патріотизм становить одну з найважливіших складових частин національного світогляду і поведінки людини у її ставленні до рідного краю, до інших націй і народностей. Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання. Проводячи різні заходи на патріотичну тематику, ми не тільки вшановуємо пам'ять про тих, хто загинув, ми знайомимо з українськими традиціями минулого, створюємо нові тандеми української сучасності, розвиваємо почуття «національної гідності».

Актуальність проєкту доведена самим життям. Спільна праця учнів та педагогів сприяє формуванню духовно-етичних, патріотичних орієнтирів молоді.

Завдання проєкту:

  1. Формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля держави, готовності її захищати.
  2. Створення виховного середовища для саморозвитку, самовираження і самореалізації особистості як невід’ємної частки громади.
  3. Перетворення освітнього процесу в соціальний простір самовдосконалення особистості, створення умов для набуття нею індивідуального досвіду, посильної участі у розвитку своєї країни.
  4. Формування високої мовної культури, підвищення мовної грамотності, рівня володіння іноземними мовами.
  5. Виявлення рівня сформованості в учнів патріотичних і громадянських якостей.
  6. Розвиток        інтелектуальної,          емоційно-почуттєвої           та      вольової        сфери особистості.
  7. Сприяння глибокому усвідомленню взаємозв'язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю.
  8. Використання інтелектуально-естетичних засобів діяльності учнів.
  9. Впровадження активних форм, методів і видів виховної діяльності.
  10. Науково-методичне забезпечення виховного процесу.
  11. Стимулювання пошуково-пізнавальної діяльності дітей.

Шляхи реалізації проєкту

Заходи

Термін

Відповідальні

1.

Удосконалити форми проведення заходів щодо вшанування державної

символіки

2021р.-

2026р.

Педагог-організатор, класні керівники

2.

Опрацьовувати кейс нормативно- правового забезпечення

національно-патріотичного виховання

Постійно

Педагог-організатор, учителі

3.

Розширити форми проведення заходів національно-

патріотичного виховання: акції, конкурсно-розважальні

програми, конкурси малюнків,

творів; тижні, свята, зустрічі, фотовиставки, екскурсії

2021р.-

2026р.

Класні керівники, педагог-

організатор

4.

Пропагувати волонтерську діяльність з метою формування патріотизму,свідомого ставлення до рідної Батьківщини, захисту її інтересів

2021р.-

2026р.

Учитель історії, класні керівники

5.

Запровадити науково-пошукову діяльність учнівських загонів з історії рідного краю,

фольклорних звичаїв та традицій, народознавчих свят

2021р.-

2026р.

Учитель історії, класні керівники

6.

Вивчати та пропагувати кращий досвід із організації

національно-патріотичного

виховання

Постійно

Педагогічний колектив

7.

Проводити тренінги і практикуми для класних

керівників щодо формування громадянина України

2021р.-

2026р.

Голова методоб’єднання класних керівників

8.

Забезпечити участь учителів,

класних керівників у

проблемно-тематичних курсах, конкурсах, семінарах, вебінарах

з патріотичного виховання

2021р.-

2026р.

Керівник

9.

Висвітлювати інформацію про зміст патріотичного виховання в місцевих ЗМІ, на сайті закладу

Постійно

педагог- організатор, учитель

інформатики

Очікуваний результат:

  • поглиблення знання учнів з історії української державності й громадянства, культури народу, його традицій;
  • формування поваги до України, високого рівня національної, правової свідомості і самосвідомості, громадянської, соціальної відповідальності, усвідомлення необхідності досконалого знання державної мови;
  • виховання високих моральних якостей особистості;
  • зростання вихованців учнів як особистостей, прагнення до самовираження, самореалізації та самоствердження, активної діяльності; здатність до виконання громадянського обов’язку.
  • розвиток творчих здібностей.
 

                                                                                                                                     ДОДАТОК

Проєкт: «СОЦІАЛЬНА РОБОТА»

ДО

 

Мета: Створення сприятливих  умов для саморозвитку та  самореалізації учнів, надання комплексної соціальної допомоги.

Шляхи реалізації

Термін реалізації

Виконавець

1.

Виявити учнів соціально незахищених категорій, а саме: - дітей-сиріт;

  • дітей, які позбавлені батьківського піклування; - дітей напівсиріт;
  • дітей з неповних сімей;
  • дітей з багатодітних сімей;
  • дітей інвалідів;
  • дітей, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • дітей з малозабезпечених сімей;
  • дітей переселенців,   переселенців  із   зони   АТО.

- дітей з особливими освітніми потребами

2021-2026

Громадський інспектор з охорони дитинства, класні керівники

2.

Проводити     профілактичні     бесіди      з      учнями схильними до правопорушень

2021-2026

Класні керівники

3.

Провести семінари, тренінги для педагогів:

«Педагогіка партнерства як ключовий компонент нової української школи»

«Принципи безпечного освітнього середовища»

«Толерантність- риса сучасної людини. Конфлікт»

«Конфлікти – це норми життя?»

2021-2026

Адміністрація

7.

Підготувати та провести просвітницькі лекції

«Вплив родинного виховання на здоров’я дитини»

2023

Класні керівники

8.

Провести   профілактичні    заняття    для    учнів    та батьків (бесіди, відеолекторії, тренінги)

2021-2026

Класні керівники

 

9.

Провести індивідуальні бесіди з учнями пільгових категорій «Проведення позаурочного часу, участь в роботі гуртків, факультативів»

2021-2026

Класні керівники

10.

Провести виховні години «Ми різні, і ми – рівні!»

2024

Класні керівники

11.

Провести       тренінги                     для саморозвитоку особистості підлітка

2021-2026

12.

Залучати   представників національної поліції для роз’яснення учням їх прав та обов’язків учням

2021-2026

Адміністрація

13.

Провести анкетування спрямоване на виявлення в дітей схильності до девіантної поведінки

2021-2026

Класні керівники

20.

Організувати тренінги для батьків на соціальну тематику.

2021-2026

Класні керівники

Очікуваний результат:

  1. Своєчасна допомога у вирішенні соціально-педагогічних проблем.
  2. Добровільний і свідомий підхід батьків у виборі форм і методів сімейного виховання.
  3. Формування у молоді моральних якостей.
  4. Удосконалення системи взаємодії сім'ї та школи.
  5. Правова грамотність та психолого-педагогічна компетентність учнів, вчителів та батьків.
  6. Створення системи допомоги у формуванні морального способу життя, попередження негативних проявів у дітей та підлітків.
 

ДОДАТОК

Проєкт «Матеріально-технічна складова»

Мета програми:

  • забезпечення в закладі  умов для навчання і виховання відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, технічних та педагогічних вимог.

Завдання:

  • поліпшити умови експлуатації та утримання будівлі закладу освіти;
  • виконати   капітальні    та    поточні    ремонти    за    новітніми    технологіями,    які передбачають тривалий гарантійний термін експлуатації;
  • забезпечити відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, інженерно- технологічних вимог безпечні умови для навчання та життєдіяльності в закладі освіти;
  • забезпечити    заклад    освіти    сучасними    меблями,    комп’ютерною технікою,

корекційно-розвивальним обладнанням відповідно до санітарно-гігієнічних та естетичних вимог, створити сприятливі та комфортні умови для організації освітнього процесу

Пріоритети:

  • здійснення заходів щодо модернізації матеріально-технічної бази закладу освіти.

Очікувані результати:

  • оновлення матеріально-технічної бази закладу освіти;
  • створення сприятливих умов для організації освітнього процесу.

п/п

Зміст роботи

2021

2022

2023

2024

2025

2026

1

2

3

4

Косметичний ремонт навчальних кабінетів

Протипожежна обробка деревяних конструкцій, замір опору ізоляції

Заміна ділянок системи освітлення.

Облаштування  системою

пожежної сигналізації

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Огородити шкільне подвір’я.

Провести ремонт їдальні та харчоблоку

Ремонт фасаду школи

Косметичний ремонт приміщення шкільної бібліотеки,

Провести реконструкцію (заміну) підлоги  у кабінетах

 

Ремонт (заміна) опалювальних печей

Відремонтувати приміщення шкільної майстерні (заміна підлоги)

Придбати:

вогнегасники (згідно норм)

Поновлювати технічні засоби навчання (мультимедійні дошки, комп’ютери, телевізори і т.п.) для навчальних та адміністративних кабінетів

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

 

14

15

16

17

18

19

20

21

22

Поновлювати спортивний інвентар

Встановити ігровий

 майданчик на території закладу

Благоустрій шкільного подвір’я: облаштувати квітники ,

провести реконструкцію існуючих парканів

Поновлення наочності в навчальних кабінетах

Заміна меблів у навчальних кабінетах, згідно ростових норм

Закупити обладнання для майстерні

Облаштування душової та туалету для працівників кухні

Ремонт даху

Забезпечення  якісного питного режиму

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.