Україномовний мобільний застосунок для розвитку мовлення і полегшення вербальної комунікації. Має допомогти в розвитку чи відновленні мовлення, соціалізації та реабілітації. Програма безкоштовна та інтуїтивно зрозуміла, крім того до неї є інструкція із використання. Застосунок можна завантажити на смартфони та планшети: Android, Huawei, Apple. А також ним можна користуватися у веб-версії.
Відеопрезентація додатка.
Авторська розробка керівника інклюзивних проєктів Наталі Гладких
-
“Дивовижні речі трапляються”. Анімоване відео пояснює, що всі люди – різні, і мозок у кожної людини працює інакше. Мовляв, є відмінності, які легко можна помітити, а є не такі очевидні. Відео показує, що таке аутизм та як людина з ним сприймає інформацію.
-
Мультфільм про хлопчика та песика. Компанія короткого метру “KIS KIS – keep it short” презентує мультфільм про те, що в нас значно більше схожого, ніж ми думаємо. А ще – про те, що інвалідність не заважає людям дружити та проводити час разом.
-
“Тамара”. У 4-хвилинному мультфільмі від Disney “Tamara” розповідається про те, що говорити можна не тільки голосом, а і мовою тіла. Окрім цього, йдеться про те, що дитяча мрія може подолати хворобу.
-
Мультфільм про те, що всі різні. 2-хвилинна анімація розповідає, що не треба прагнути бути такими, як усі. Бо насправді всі різні й часто намагаємося приховувати це, аби наслідувати когось.
-
“Жив собі чорний кіт”. Мультфільм про життя чорного кота. Через людські забобони з ним ніхто не спілкується. Що відчуває кошеня, наскільки йому сумно і самотньо? Утім, варто котові забруднитися в білу фарбу – люди змінюють своє ставлення. Анімацію створив режисер Юрій Марченко на студії “Укранімафільм”.
-
“Яким могло б бути Різдво без любові?” Історія про їжака на ім’я Генріх, який прийшов до нового класу. Однолітки не спілкуються з ним, бо він має колючки. Напередодні Різдва однокласники дарують йому подарунок, завдяки якому вони зможуть дружити і гратися! Анімацію створила австрійська компанія Jung von Matt/DONAU на замовлення Erste Group.
-
“Курка, яка несла всяку всячину”. У мультфільмі йдеться про курку, яка знесла 7 яєць, з яких вилупилися 6 курчат і один маленький ...екскаватор. Історія про те, як екскаватор почувався серед курей та як знайшов таких, як він. Анімацію створила режисерка Марія Медвідь на студії “Укранімафільм”.
-
"Таємниця Маеля". Мультфільм про інкашисть. Мультфільм розповідає історію зустрічі Пако та Маеля, хлопчика з рідкісним генетичним захворюванням. Які емоції виникають під час такої зустрічі? Як реагувати на інакшість? Цей мультфільм ставить запитання та підштовхує маленьких глядачів говорити про свій особистий досвід зустрічі з людиною з неповносправністю. А також пропонує певну відповідь через модель інклюзії, яка зображена у мультфільмі.
-
"Справжній герой". Мультфільм, створений учнями львівського приватного ліцею "Живе слово". Мультфільм розповідає про те, як незрячий хлопчик єдиний серед всіх інших дітей не розгубився у непередбачуваній ситуації й зміг врятувати песика. В мультфільмі відображене ставлення дітей до своїх однолітків, які відрізняються від них..
-
Відеоролики про те, як людина з аутизмом сприймає світ. Відео формату “очима людини з аутизмом”, в якому йдеться про те, що різкі рухи, різні звуки та яскраві речі можуть подразнювати сенсорну чутливість людини з аутизмом.
-
Казка "Соловейко з одним крилом" про дітей з особливими потребами. Презентація відеопроекту про хлопчика і його друзів, які уособлюють два світи: світ дитинства «звичайного» і світ дитинства "особливого". Хлопчик – Лесик Венгринович, дитина з особливими потребами, друзі – його однокласники є головними героями проекту. Всі вони є учнями 6 класу Тернопільської обласної комунальної експериментальної комплексної школи мистецтв. У Лесика дитячий церебральний параліч (ДЦП), він погано бачить, йому важко читати, малювати, грати у футбол. Але він молодець, він старається, прикладає багато зусиль і йому це вдається. Водночас, крім проблем зі здоров’ям, в Лесика є й інші життєві негаразди. Саме про них хлопчик намагається розповісти іншим, беручи участь у відеопроекті через казку Олега Романчука (дитячий та підлітковий психіатр, лікар-психотерапевт ) «Соловейко з одним крилом». Спільними зусиллями Лесика, його батьків, а також волонтерів-однодумців на основі цієї повчальної друкованої казки було створено анімований пластиліновий мультик, який був знятий в домашніх умовах і для якого головних героїв (пташенят), допомагав ліпити Лесик. Ця казка про соловейка з одним крилом розповідає про велику перемогу маленьких пташенят над нелегкими обставинами, а також про справжню любов та життєві випробування родин, у яких є діти з особливими потребами. Казка адресована не лише дітям з особливими потребами та їхнім рідним, але й широкому колу глядачів-маленьких і великих, - бо всі ми є частиною цього великого світу, у якому так важливо, щоб кожен знайшов своє місце, щоб пісня кожного таки пролунала і була почута.
-
Мультфільм про людей зі спинальною м'язовою атрофією. Cерпень - місяць для поширення знань про Спінальну М'язову Атрофію. Мультфільм створено Дарією Криворотенко спеціально для Фонду "Діти зі спінальною м'язовою атрофією". Цей проект присвячено дитині, яка має СМА. Мульфільм про те, що такі люди не відрізняються від нас, вони також мріють подорожувати та вчитись.
«Соловейко з одним крилом» - зворушлива казка про любов та взаємопідтримку. Алегорично розповідає про сім'ї, в яких є діти з особливими потребами, і про те нелегке випробування справжньою любов'ю, через яке проходять вони, а водночас і всі ми з вами. Методична розробка до казки допопможе педагогічним працівникам підготувати захід з розвитку навчок толерантності в учнів.
Представлено приблизний перелік документів, які має вести асистент вчителя. Перелік має рекомендаційний характер
Містить роздатковий дидактичний матеріал для розвитку уваги, мислення, дрібної моторики у молодших школярів. Всі малюнки в документі можна збільшувати до потрібних розмірів без втрати якості зображення
збірник коректної лексики, розроблений для формування нової етики спілкування
Інфографіка від ДСЯО України "Рівні надання підтримки" та пам'ятка "Що таке рівні підтрики"
Розроблені Інститутом спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України. В рекомендаціях подано методичний інструментарій, який допоможе встановити причину освітніх труднощів, що можуть виникати в учнів під час освітнього процесу, визначити бар’єри та стратегії подальшої підтримки задля їх подолання.
З 1 січня 2022 року інклюзивне навчання організовувється за новим Порядком. Уряд затвердив нову форму індивідуальної програми розвитку, ввів рівні підтримки в освітньому процесі для учнів з ООП, які навчаються в інклюзивних класах, і встановив правила надання підтримки. Зорієнтуватися та вивчити нові вимоги допоможе цей путівник.
-
для дітей з порушеннями зору;
-
для дітей з порушеннями слуху;
-
для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.
-
чи говорити з дітьми з ООП про війну;
-
як рутинні справи можуть стати основою для підтримки та навчання дитини;
-
як визначити, над якими вміннями потрібно попрацювати;
-
як навчати дитину через ігри та побутові справи.
В збірці 22 простих ідеї та практики. Всі практики можна робити в своєму темпі подумки, можна роздрукувати і працювати в самій книжці, можна вирізати з сторінок шаблони і працювати з ними, можна розмальовувати.
Читати можна і самим дітям, і на уроках в школі, можна пропонувати для опрацювання в допомогу роботи з психологом чи в ресурсних центрах. Для кожного завдання є просте пояснення.
Складні часи роблять дітей більш вразливими і одинокими. Стрес часто робить і дорослих, і дітей безпомічними і саме зараз ми - і дорослі, і діти так потребуємо опори на внутрішню силу.
Ця книжка - практикум для дітей і підлітків, в якій кожне просте завдання може стати містком до відчуття сили, розуміння своїх емоцій, в ній є як запрошення до роздумів, так і конкретні практики з регулювання емоцій. Практики можуть допомогти й дорослим.
Містить практичні поради, які допоможуть педагогам, учням, батькам і розробникам освітніх ресурсів забезпечити інклюзивність в освітньому середовищі, зокрема під час онлайн-навчання.
В посібнику можна ознайомитися із практичними прикладами використання наочності та візуалізації під час дистанційних уроків, планування та реалізації онлайн-навчання, зважаючи на багатоманітність учнів, їхніх потреб, можливостей та іншого, порадами щодо забезпечення доступності в
Для ранкових руханок або між заняттями можна скористатися дуже простими вправами, які допоможуть заспокоїтися та підтримати себе й довколишніх. До створення роликів долучилися сімейна й дитяча психологиня Світлана Ройз та команда небайдужих активістів, серед яких – освітяни, художники, аніматори. Докладніше на сайті НУШ.
ГРДУ (РДУГ ) - добірка корисних матеріалів для педагогічних працівників